High School Football Pairings

Bi-District Round

 

Class 5A Division I

Coronado (W4) at Randall (T3), 8 p.m. Friday

Monterey (T4) at Amarillo High (R3), 7 p.m. Friday

Class 5A Division II

Plainview (F3) vs Abilene Cooper (R4), 7 p.m. Friday at Frenship HS

Dumas (W3) at Lubbock-Cooper (F4), 7 p.m. Friday

Class 4A Division I

Estacado (W1) vs Clint Mountain View (F2), 7 p.m. Thursday at Pecos HS

Levelland (R1) vs Clint (T2), 7 p.m. Friday at Pecos HS

Argyle (W4) at Snyder (F3), 7 p.m. Friday

Class 4A Division II

Denver City (T1) at Monahans (R2), 7 p.m. Thursday

Seminole (W2) vs Dalhart (F1), 7 p.m. Thursday at ENMU in Portales (N.M.)

Class 3A Division I

Shallowater (W1) vs Grape Creek (F2), 7:30 p.m. Thursday at Snyder HS

Muleshoe (R1) vs Crane (T2), 7 p.m. Friday at Denver City HS

Slaton (T1) vs Kermit (R2), 7 p.m. Saturday at Big Spring HS

Class 3A Division II

Idalou (T2) vs Childress (R1), 7 p.m. Friday at Shotwell Stadium, Abilene

Class 2A Division I

New Deal (W2) vs Sanford-Fritch (F1), 4 p.m. Friday at Kimbrough Stadium, Canyon

Abernathy (R2) vs Panhandle (T1), 7 p.m. Friday at River Road HS

Sundown (T2) vs Stinnett West Texas (R1), 4 p.m. Saturday at Canyon HS

Floydada (F2) vs Stratford (W1), 7 p.m. Thursday at Dick Bivins Stadium, Amarillo

Post (T4) vs Ozona (R3), 7:30 p.m. Friday at Forsan HS

Class 2A Division II

Lockney (F2) vs Gruver (W1), 6 p.m. Thursday at Kimbrough Stadium, Canyon

Seagraves (R4) vs Sudan (T3), 7 p.m. Friday at Levelland HS

Hamlin (W4) at Springlake-Earth (F3), 7 p.m. Friday

Tahoka (F4) vs Bovina (W3), 7 p.m. Friday at Tahoka HS

Class 1A Division I

Anton (R2) at Happy (W1), 7 p.m. Friday

Ropes (W3) vs Spur (R4), 7 p.m. Friday at Lockney HS

Lorenzo (R3) vs Knox City (W4), 7:30 p.m. Friday at Guthrie HS

Borden County (W5) vs Sterling City (R6), 7 p.m. Friday at Roscoe HS

Klondike (R5) vs Garden City (W6), 7:30 p.m. Friday at Blackwell HS

Class 1A Division II

Amherst (W3) at Petersburg (R4), 7:30 p.m. Friday

Whitharral (R3) vs Motley County (W4), 6 p.m. Friday at Southland HS

Wellman-Union (R6) vs Balmorhea (W5), 7:30 p.m. Thursday at Rankin HS

Jayton (W8) vs Highland (R7), 7:30 p.m. Friday at Hermleigh

TAPPS

Grace Prep vs Lubbock Christian (HS), 7 p.m. Friday

Dallas Fairhill at All Saints Episcopal, 11 a.m. Saturday

 

More

Tue, 11/21/2017 - 21:28

HS Basketball Boxes

LUBBOCK HIGH 63, HEREFORD 52

Read more